8.9.2012   

CS

Úřední věstník Evropské unie

C 271/5


Správní dohoda s Radou Evropy o užívání evropského znaku třetími stranami

2012/C 271/04

1.   Obecná zásada

Každá fyzická nebo právnická osoba („uživatel“) je oprávněna užívat evropský znak nebo některý z jeho prvků při dodržení následujících podmínek.

2.   Podmínky užívání

Užívání evropského znaku a/nebo některého z jeho prvků je povoleno bez ohledu na to, zda je toto užívání neziskové nebo komerční povahy, pokud:

a)

užívání nevyvolává nesprávný dojem nebo domněnku, že existuje spojení mezi uživatelem a některým z orgánů, útvarů, úřadů, agentur a institucí Evropské unie nebo Rady Evropy,

b)

užívání nevede veřejnost k mylnému přesvědčení, že uživatel požívá podpory, sponzorství, souhlasu nebo schválení některým z orgánů, útvarů, úřadů, agentur a institucí Evropské unie nebo Rady Evropy,

c)

užívání nesouvisí s cílem či činností, které jsou neslučitelné s cíli a zásadami Evropské unie nebo Rady Evropy, nebo s cílem či činností, které jinak nejsou v souladu se zákonem.

3.   Ochranné známky a související témata

Užívání evropského znaku v souladu s podmínkami uvedenými v předchozím oddílu nezakládá souhlas se zápisem znaku nebo jeho imitace jako ochranné známky nebo jako jiného práva duševního vlastnictví. Evropská komise a Rada Evropy budou pokračovat ve sledování žádostí o zápis evropského znaku nebo jeho části jako práva duševního vlastnictví (nebo jeho části) v souladu s platnými právními předpisy.

4.   Právní odpovědnost

Uživatel je právně odpovědný za užívání evropského znaku nebo jeho prvků. Uživatelé nesou odpovědnost za jakékoli zneužití a případnou újmu vzniklou takovým zneužitím podle zákonů členských států nebo třetích států, které pro ně platí.

5.   Právo stíhat zneužití

Komise si vyhrazuje právo z vlastní iniciativy nebo na žádost Rady Evropy stíhat:

jakékoli užití, které nesplňuje výše uvedené podmínky, nebo,

jakékoli užití, které Komise nebo Rada Evropy považují za zneužití, před soudy členských států nebo třetích zemí.


OSZAR »